פרח הרקטום הכחלחל

מאז נקבעה הפגישה בין הבוס שלה לאורח החשוב, ישראלי מארצות הברית, שעשה שם הרבה כסף, הרבה מאוד כסף, עד כדי הערצה אמיתית מצד הכתבים הכלכליים, מאז – הציקו לה מעין הזיות, בהן נגע לה האורח החשוב בתחת, כלומר בתוכו, והיא נמלאה פחד וסלידה. את ההזייה הראשונה גירשה בכעס, אבל מאותו רגע הרגיזה אותה ההזייה ההיא, ושוב לא הרפתה ממנה, כאילו לא גורשה בבוז, תיכף עם בואה, כאילו עצם בואה ראוי לבוז, כאילו הביאה אותה על עצמה. כאשר נכנס האורח ללשכתם – הפגישה עימו, כאן בלשכה, היתה ההישג הגדול ביותר שלה, מאז נכנסה לעבודה, והבוס החמיא לה, אף סיפר על כך לשותפיו למשרד, לכל אחד לחוד, איך הצליחה להביא את איש העסקים הענק הישר לכאן – נטל מפית נייר משולחנה, כדי לנגב את שפתו, והיא העבירה את עיניה כמו מכחול ריסים (כך חשבה את ריסיה), על כפות ידיו, ואחר כך, במהירות, השפילה את מבטה אל יומן הפגישות השחור של הבוס. האורח לא הביט בה, והיא שכחה בבת אחת את ישבנה הגרום, או נזכרה בו בלי פחד, לא ברור.

“הוא לבן מאוד?”, שאל אותה בשיחת הטלפון מניו יורק, שבה ניסתה את כוחה בארגון הפגישה, וכאשר לא השיבה לו, חזר על שאלתו: “יש בו כלי דם כחלחלים כמו פרחים קטנים אחרי הגשם?” ומשעמדה בסירובה להשיב, להגיב, נחושה בדעתה להשיג פגישה, בדיוק כמו שהבוס הורה לה, אמר זה מניו יורק, בטלפון אמר: “וחוץ מזה, היית רוצה שאני אכניס לך אצבע לרקטום, בעדינות, לאט לאט, עמוק עמוק? כן? ושתדעי לך שהרקטום יכול, עם השנים, אחרי שחרור ממושך מפחדים, להפוך ולהיות אֶרוגני בדיוק כמו הקוס. עוד אומרים קוס אצלכם, נכון?”, ובמקום לומר לו משהו נזעם – להתלונן לפני מישהו לא העזה – מיהרה לבטל את כל הפגישות האחרות שנקבעו לאותו יום, ורשמה, הרבה לפני שהבוס שלה ביקש במפורש, הרי היא הרבה יותר חכמה ממנו, “הסכמנו לקבל אותו לפגישה”.

אגב, מדי יום טילפנה, בלא ידיעת הבוס, לרעייתו כדי לספר לה מה עובר על בעלה, אבל טילפנה גם לשותף אחר במשרד, כדי לדווח לו מה קורה, וטילפנה לשופט המחוזי שבתו למדה איתה בכיתה, כדי להדק את הקשרים בין המשרד לבינו, וגם בינה לבינו, כלומר לשופט. היא גם ניהלה יומן פגישות מפורט ומדוקדק של הבוס. האם אהבה אותו? יכול להיות. אבל היה לה קל יותר, אילו היו לו ולאשתו ילדים, וכך היתה יכולה להשקיע את כל אהבתה בביקור אצלם, בסיפורים, במתנות, בידיעה ברורה של תאריכי יום הולדת וחיסונים. בלי ילדים, נשארו קשריה עם משפחת האיש הכריזמטי הזה דוממים.